Hala i basen w Olecku

MOSiR w Olecku administruje następującymi obiektami sportowo – rekreacyjnymi:

 • Stadion lekkoatletyczno – piłkarski z pełnym zapleczem socjalnym:
  • boisko piłkarskie trawiaste 100 x 70,
  • ieżnia tartanowa 400 metrowa (6 torów wokół, 8 torów na prostej)
  • tartanowe rozbiegi do skoku w dal i trójskoku, skok wzwyż, skok o tyczce, rzut oszczepem, klatka do rzutu młotem i dyskiem,
  • kompletne wyposażenie do wszystkich konkurencji lekkoatletycznych.,
 • Boisko piłkarskie ze sztuczną murawą 90 x 56 (przenośne bramki różnych rozmiarów.
 • Korty tenisowe z nawierzchnią ceglaną (7 boisk) z zapleczem socjalnym.
 • Boiska do siatkówki plażowej ( 2 boiska).
 • Boisko do piłki nożnej plażowej.
 • Treningowe boisko piłkarskie z nawierzchnią trawiastą 90 x 40.
 • 2 plaże miejskie z kąpieliskiem strzeżonym: "Szyjka" i z zabytkowym molo („Skocznia”):
  • wypożyczalnia ze sprzętem pływającym: kajaki, łódki wiosłowe, rowery wodne, canoe.
 • Skatepark.
 • Trasy biegowe w parku, w którym znajdują się ww obiekty oraz wokół jeziora („Wiewiórcza ścieżka” - 12,3 km)

Dla rowerzystów

Zapraszamy do odwiedzenia tras rowerowych w naszym regionie. Okolice miejscowości Dudki stanowią niezwykle urokliwy zakątek gminy świętajno, której ciekawostki nie tylko warto znać, ale warto polecić miłośnikom przyrody oraz turystom szukającym piękna i spokoju.Czyste lasy, podmokłe łąki są ostoją dla licznych gatunków ptaków, gadów i płazów. Dotarcie do tych ciekawych zakątków gminy ułatwią Państwu trasy rowerowe prowadzące leśnymi duktami i polnymi drogami.

Wczasy w siodle

Konie czyli wczasy w siodle Złap wiatr w swe dłonie i z całych sił krzycz: Tak bardzo kocham konie! Tak mówi stare porzekadło. Dlatego każdy, kto jeszcze nie spróbował jazdy konnej, powinien zrobić to jak najszybciej. To sport, który posiada tak wiele zalet, że trudno je wszystkie wymienić i zliczyć. Jedno jest jednak pewne, oprócz powszechnie znanych walorów, którymi cechują się niemal wszystkie sporty, jeździectwo ma tę przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż zwyczajny sport. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało i kondycję, ale również, a może przede wszystkim, na stan ducha. Miłośnicy tej „przygody połączonej ze sportem i przyrodą” twierdzą, że nie znają lepszego sposobu na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Stadnina oferująca wypoczynek w siodle, wycieczki konne, naukę jazdy itd. Warto skorzystać z takiej oferty. Możne 16F 19-400 Olecko Tel. 728 208 754

Dla rybaków

W powiecie oleckim jest aż 86 jezior o łącznej powierzchni równej 4,0% terytorium powiatu co na pewno zachęca do aktywnego wypoczynku nad swoimi brzegami, a rybaków do wędkarstwa. Jezioro Dudeckie jest jeziorem średniej (1,28 km2) wielkości o kształcie zbliżonym do elipsy i niezbyt rozwiniętej linii brzegowej. Posiada cztery wyspy o łącznej powierzchni 2,5 ha, dwa małe odpływy: od północnej strony z jeziora Zajdy, a z południa - z jeziora Kukowino oraz odpływ do Jeziora Dworackiego.
Zapraszamy na udane połowy

Piękna Góra w Gołdapi

Świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku jest Piękna Góra w okolicach Gołdapi. Z wierzchołka możemy podziwiać Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz okoliczne wzgórza i jeziora Mazur Garbatych. Na narciarzy czekają tu cztery wyciągi oraz kilka kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Nie trzeba więc nikogo przekonywać, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Piękna Góra zachwyci zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.Trasy są oświetlone i w razie potrzeby dodatkowo naśnieżane. Te wszystkie walory tego wyjątkowego miejsca sprawiają, że obecnie jest to największy ośrodek sportów zimowych w województwie warmińsko-mazurskim. Nie bez przyczyny wielu twierdzi, że zimą Piękna Góra to raj dla narciarzy. W okolicach Pięknej Góry można też uprawiać narciarstwo biegowe.

„Minigolf na Mazurach" w Majątku Giże Marczak

Minigolf w przeciwieństwie do swojego większego kuzyna nie jest uprawiany na trawie, a na specjalnie przygotowanych torach zawierających przeszkody: piramidy, labirynty, różnego kształtu wzniesienia itd. Wg zasad torów jest 18, a do pokonania każdego z nich potrzeba maksimum sześciu uderzeń, które wykonujemy za pomocą specjalnych kijów, bardzo podobnych do tych do gry w golfa oraz specjalnych piłek. Jako ciekawostkę mogę podać, że samych rodzajów piłek do minigolfa jest około 500. Są zawodnicy, który podczas zawodów korzystają nawet z 200 rodzajów piłek, bo każdej ścieżce można użyć innego rodzaju piłki.Pole do minigolfa w Giżach jest jednym z czterech pól eternitowym w Polsce posiadających certyfikat Światowej Federacji Minigolfa. Warto odwiedzić Majątek Giże Marczak i spróbować, a powroty tam będą częste. Na miejscu przecież można doskonale się zabawić: jest miejsce na grilla, kąpiel słoneczną i w wodzie. Jest cała masa rozrywek dla całej rodziny. Na miejscu można coś zjeść - polecam wyborną kuchnię Majątku. Przede wszystkim jest tam wspaniała rodzinna atmosfera.