Strona Główna > Oferta > Wycieczki
 
 
 
 
 
 

 
 

Wycieczki

Wilczy Szaniec - ruiny kwatery wojennej A.Hitlera zlokalizowane w miejscowości Gierłoż. Ogółem na terenie kwatery wzniesiono 80 obiektów, w tym 7 bunkrów ciężkich, w których grubość ścian wahała się w granicach 4-6 m.
Święta Lipka - znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne z końca XVII wieku jest wspaniałym, barokowym zespołem architektonicznym, jednym z najsłynniejszych na Warmii i Mazurach.
Twierdza Boyen w Giżycku - obiekt fortyfikacyjny z XIX w. malowniczo położony między jeziorami, zajmujący powierzchnie 100 ha. Obok twierdzy znajduje się Wzgórze św. Brunona z Kwerfurtu, z którego roztacza się najładniejszy widok na jezioro Niegocin
Węgorzewo - zamek krzyżacki z końca XIV w., wielokrotnie przebudowywany. Niedaleko zamku znajduje się Muzeum Kultury Ludowej z bogatymi zbiorami etnograficznymi, historycznymi i archeologicznymi oraz skansen tradycyjnego budownictwa mazurskiego. W mieście ciekawe świątynie 4 obrządków chrześcijańskich z XVII-XX w.
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - jest miejscem, gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych można zobaczyć z bliska zwierzęta Mazur ( ok. 100 gatunków ), w tym gatunki bardzo rzadkie np. rysie, wilki, wydry, łosie, puchacze, głuszce.
Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie - z poł. XIX w. jest interesującym świadectwem mozaiki religijnej i etnicznej pn.-wsch. Polski.
Ełcka Kolej Wąskotorowa - jest największą atrakcją turystyczną Ełku. Na dworcu kolejki znajduje się Muzeum Kolejnictwa. Stąd wyruszyć można kolejką do „Krainy Bociana” i dotrzeć do „Przystanku Sypitki”, gdzie eksponowane są „dziwy natury” - korzenioplastyka i wystawa „Bocian w fotografii”. Ełk w starej fotografii można zobaczyć w zabytkowej wieży ciśnień, którą widać z każdego punktu miasta. Tam również zwiedzicie Muzeum Kropli Wody.
Mazurski Park Krajobrazowy - przyroda parku to 60 jezior, w tym największe jeziorem w Polsce - Śniardwy, oraz rzeka Krutynia, uznana za jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Europie
Muzeum K. I. Galczynskiego - koło Rucianego Nidy.
Klasztor Kamedułów w Wigrach - położony na półwyspie, niegdyś znajdował się tu dwór myśliwski wielkich książąt litewskich, później królów polskich. Klasztor był budowany w latach 1694-1745, wielokrotnie odbudowywany po zniszczeniach I i II wojny światowej. Z wieży zegarowej piękny widok na jezioro Wigry.
Wigierski Park Narodowy - największym jeziorem parku są Wigry o pow. 2187 ha. Wokół niego leży ponad 40 innych jezior. W siedzibie Parku znajduje się muzeum przyrodnicze, od którego rozpoczyna się ciekawa ścieżka dydaktyczna z punktami obserwacyjnymi i kładkami przez podmokłe obszary.
Suwalski Park Krajobrazowy - stanowi unikalny przykład pagórkowatego krajobrazu polodowcowego, łudząco przypomina tereny podgórskie ( stąd nazwa “Polska Szwajcaria”). Na terenie Parku znajduje się jezioro Hańcza, najgłębsze na Niżu Środkowo - europejskim ( 108,5 m) oraz punkty widokowe w Smolnikach, Gulbieniszkach (Góra Cisowa) czy Rutce.
Skansen w Puńsku - zagroda litewska, prywatne muzeum, w miejscowości można zjeść oryginalne dania litewskie.
Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej - ciekawa neorenesansowa kapliczka z XIX wieku, a obok niej studzienka z “cudowną wodą” i pomnik papieża Jana Pawła II, który to miejsce odwiedził w 1999 roku.
Wiadukty w Stańczykach - najwyższe mosty w pn. Polsce przypominające rzymskie akwedukty. Para wiaduktów usytuowana jest równolegle względem siebie tworząc między filarami 5 wielkich bram. Długość budowli wynosi 180 m, a wysokość 31,5 m.
Wilno - Wyjazd do Wilna. Zwiedzanie starówki m.in.: Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, plac Ratuszowy, Kościół św. Ducha z obrazem Jezusa Miłosiernego, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Anny, klasztor Bernardynów, Muz. Mickiewicza, plac Katedralny. Cmentarz na Rossie, Zarzecze (niezależna republika aniołów, konstytucja zarzeczańska, historia dzielnicy), Góra Krzyży z której zobaczymy panoramę miasta, Kościół św Piotra i Pawła, Cmentarz na Antokolu. [ SAMBIA ]
Troki - miasteczko położone wśród jezior, którego największą atrakcją jest zamek na wyspie. Spacer uliczkami, zapoznanie się z tradycjami Karaimów (ludność zamieszkująca Troki), zwiedzanie zamku. [ SAMBIA ]

 

 
 
Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy - Panorama Dudki